Říjen 2008

Fotojízda s cedulovou 14Tr ve Zlíně

28. října 2008 v 21:30 | MIGA GASON |  Stalo se, foto z akcí
Tuto akci pořádala Společnost Historije a rozvoj veřejné dopravy. Zmínka o akci byla pouze jednou někdy měsíc před ní na K-Reportu, aby se zamezilo vysokému počtu zájemců. Pořadatelé totiž po zkušenostech s pořádáním jízd v jiných českých i slovenských městech upřednostňují maximálně 15 - 20 lidí (kvůli organizaci a domluvě).

Jelo se v této trase: Vozovna - Vršava - JS-Kocanda - Podhoří - JS-Středová - Sportovní Hala - Lesní čtvrť - (přes Baťovu Nemocnici) Příluky - Vozovna. Osobně jsem se připojil až při návratu z Podhoří na Náměstí Práce a jelo se na Kocandu (chvátal jsem z Tovačova).

Jízdné bylo stanoveno kvůli hodinové sazbě na 300,- (je to smutné, ale nic s tim nenaděláme), což ovšem náladu nikomu nezkazilo.

Na Středové se nám před objektiv připletly tyto půvabné dívčiny...:-)
Pomalé sjíždění.
Ze Sportovní Haly se pak pokračovalo na Lesní čtvrť, kde nebyly příliš dobré světelné podmínky...
Nejdelším přesunem byla "spanilá jízda" přes celé centro, Zálešnou a Obeciny na Příluky. Sice to zní škodolibě, ale bylo celkem komické pozorovat připravené lidi na zastávkách, kterým trolejbus s cedulí služební jízdy frknul před očima.


Manipulační spojkou k vozovně od Příluk jsme pak dojeli na výstupní zastávku u vozovny, kde jsme se vícemńě rozprchli.

I přes vyšší cenu jízdného, za kterou ovšem pořadatel nemůže, hodnotím akci jako dosti vydařenou. Už jen toho, že se někdo rozhodl uspořádat akci tohoto typu u nás ve Zlíně si velice cením a děkuji za ni!!! Není vyloučeno, že podobná akce se zopakuje, ovšem s jiným vozem.

22. 10. 2008

22. října 2008 v 23:00 | MIGA GASON |  Výpravy
Jsme dřív zkončili ve škole, tak jsem chtěl jít na školní spoje na Lasní čtvrť a počkat si tam na nějakou 25Tr. Ta nakonec jela, ale to už jsem seděl v trolejbuse směr centro... :-(

213 šplhá po Slovenské v zástavbě rodiných domků.
360 u zastávky Lazy škola poblíž ZŠ Slovenská.
Školní spoj z Lesní čtvrti na JS - Středovou bude hodně nacvakaný (viz vpravo stojící děcka). Zato poloprázdná 211 na lince 3 teprve na nával čeká při obratu na Lesní čtvrti.
Celodenní lístek mě zavedl i na vcelku pustou konečnou Malenovice centro. 341 odpočívá po dojezdu ze Zlína.

17. 10. 2008

20. října 2008 v 22:30 | MIGA GASON |  Výpravy
161 na zastávce Školní, ten den jezdila linka 4
Trošku jsem si zajel po hodně dlouhé době i dál než jen do Louk. Malenovice, U mlýna s 408 a 403.

Ještě jedna, tentokrát 15TrM 351 na mezizastávkovém úseku v městské části Malenovice, sídliště a u mlýna.


9. 10. 2008

16. října 2008 v 21:30 | MIGA GASON |  Výpravy
Při pozvolném východu slunce, který je v těchto dnech povětšinou ukrat za hustou podzimní mlhou, je zachycena 659 přijíždějící od Jaroslavic na zastávku Věžové domy.
Optimisticky začínající den však narušil déšt, ale fotista si nemusí zoufat, posuďte, že "zmoklé" fotky mají něco do sebe. 403 odjíždějící z náměstí Míru na lince 8.
161 focená od Centroprojektu překonala hráz Kudlovské přehrady.
371 odbočuje směrem ke kostelu.
Zato 701 kolem kostela a taky Sadové ulice už projíždí na lince 33 z Pasek.

8. 10. 2008

14. října 2008 v 23:00 | MIGA GASON |  Výpravy

1. října 2008 byl po rekonstrukci otevřen 21. pavilon Baťovy nemocnice. Na fotkách 343 a 363 přijíždějících do zastávky Baťova nemocnice (ve směru k Tř. T. Bati) je zmiňovaný pavilon vidět v povzdálí.
V 15:28 byla zachycena na třídě 2. května zachycena 346ka, která jede směrem ku Zálešné a nemocnici a která se za okamžik mine s 207.
Tam kde se stáčí ulice Sokolská u Burešova směrem k Cigánovu je odfocena 820 na lince 36 ze Štípy a Kostelce.

Rozloučení s "Rosničkou"

11. října 2008 v 21:30 | MIGA GASON |  Stalo se, foto z akcí
V létě roku 2009 propadne olomoucké "Rosničce", parní lokomotivě 464.202, technická způsobilost kotle, a proto nebude moct dále jezdit na nostalgických akcích. Není zatím jasné, jestli se seženou peníze na její opravu.

Tato lokomotiva sepravidelně už od roku 1995 ukazuje taky na Svatováclavských jízdách po trati číslo 334 Kojetín - Tovačov. Letos to možná bylo uplně naposled. Ovšem z vyprávění Cyrdy jsem se dověděl, že se účastnila už v sobotu, 27. září nějaké akce v Glucholazech a tak byla už zatopená 2 nebo 3 dny před Tovačovskýma jízdama.

Celkem jely 2 páry vlaků a to v následovném pořadí: Olomouc - Kojetín - Tovačov, Tovačov - Kojetín - Kroměříž, Kroměříž - Kojetín - Tovačov a Tovačov - Kojetín - Olomouc. Prvním uvedeným vlakem jsem se dostal do Tovačova a odtud jsem postupoval ke Kojetínu.

Když tak krásně vychází slunko, cestování je rázem příjemnější. Ranní Lípa nad Dřevnicí a přijíždějící RegioNova.

Z nákladiště Tovačov (na které byla žel. stanice Tovačov degradována) odjíždí za mohutného dýmu a zájmu cestujících Rosnička s vlakem na Kroměříž.
Rosničku v Kroměříži pak otáčeli, což bylo ideální!!! Zde zachycena asi 2 km před Kojetínem, je tu velké Kojetínské sídliště a plánuje se v těchto místech zřízení zastávky a tím pádem částečné obnovení os. dopravy na Tovačovce.

662 s obnovenou reklamou

9. října 2008 v 21:00 | MIGA GASON |  Aktuálně!
Asi po třech letech byla aktualizována reklama OC Čepkov na CityBusu ev. č. 662. Nebyla sice tak sešlá jako reklamy na jiných autobusech, ale změna je život.

Původní motiv reklamy OC Čepkov na 662ce. Vyfoceno 24. září 2008 v bráně vozovny.
Obnovená reklama, 662 na náměstí Práce 7. října 2008.

4. 10. 2008

6. října 2008 v 22:00 | MIGA GASON |  Výpravy
Jeden z víkendových spojů vedený tradičně C 954 E 1Z2 0400.
Baťova nemocnice s 358 a 409.

409 na točně Bartošova čtvrť.
Pět kloubových CityBusů ve vozovně.
Na most k nemocnici odbočuje z Bartošovy čtvrti 402.

Akce se Škodou 15TrR v Ostravě, 13. 9. 2008

4. října 2008 v 21:00 | MIGA GASON |  Stalo se, foto z akcí
13. září 2008 se v Ostravě uskutečnila v tomto roce již druhá zvláštní fotojízda pro fandy MHD a fotiče. Vyskytlo se taky pár "civilistů", kteří se přišli jako doprovod povozit. Vůz, který byl na akci pro najat byla jedna z modernizovaných ostravských 15Tr - 3512. EMkové čela, ale hukot náprav zachován...;-)


Jelo se v trase:
Vozovna tr - Most Pionýrů - Nám. J. Gagarina - Most Miloše Sýkory - Husův sad - Pivovar - Sídliště Fifejdy - Nám. Republiky - Husův sad - Most Miloše Sýkory - Jaklovecká - Kepkova - Důl Heřmanice - Na Liščině - Bohumínská - Sad B. Němcové - Vozovna trolejbusů - Most Pionýrů - Kamenec - Bazaly - Kamenec - Most Pionýrů - Nová radnice - Koblov - Mexiko - Kamenec - Most Pionýrů - Vozovna
Akce se zúčastnilo celkem 22 lidí. Během celé akce panovala ve voze skvělá přítelská atmosféra, probírala se hlavně MHD (jak jinak) a to nejen ostravská, ale taky třeba opavská, novinky ve zlínské a podobně.

Na konečných Důl Heřmanice a Bazaly bylo pak byl čas na blížší seznámení se s vozem.
V Heřmanicích to byla ukázka a zkoušení výměny uhlíků a taky "klackování", které si někteří měli možnost vyzkoušet poprvé v životě (např. já:-) ). Takovou perličkou za zakončením přestávky pak byla jízda každým sběračem na jiné trolejové stopě, kdy se pak oba sběrače ze dvou seběhly na sjezdovce na jednu traťovou stopu.
To samé pak následovalo na konci přestávky na točně "pod mostem" na Bazalech. Při této přestávce bylo pak předvedeno jak vychází k vytrolejení (způsoby vytrolejení sběračů) a pak taky simulace funkce stahováků, kdy figurant pustil lano sběrače a tím začaly stahováky konat svoji práci.Jako poslední se jelo na smyčku Koblov, na kterou se dostanete čtvrtí Hrušov, která je považována za jakési ghetto. Tady jsme pěšky sešli ze zastávky na Hrušovkém mostě, zatímco trolejbus jel po silničním sjezdu. Pod mostem jsme udělali někteří pár fotek a právě my "někteří" jsme byli ponecháni venku a běželi sme asi půl kilometru souběžně po chodníku vedle jedoucího trolejbusu, byli jsme nabráni na další zastávce, ale byla to fajná sranda...:-DNa smyčce Koblov pak byla pořízena společná fotka účastníku před hlavním hrdinou dne - 3512. Tu naleznete na samém konci tohoto článku. Z Koblova se pak už jelo do vozovny.

Zastávka Konzervatoř
Hornopolní
U mostu Miloše Sýkory v obou směrech. Na druhé fotce ve společnosti Solarisu Trollino 12, který má karoserii 3. generace a byl zařazen v září roku 2006.
Zajímavostí taky je, že trolejová stopa, na které má 15ka natrolejeno, vede nikam, resp. má vést k moc roků plánovanému přestupnímu terminálu MHD.

Cestou k dolu Heřmanice v zastávce Dolina.
Důl Heřmanice během větší pauzy.
Cestou na Koblov přes Hrušovské mosty.

Celkem mladá vozovka a přeložka trolejového vedení decentně kontrastuje se zničenými budovami v Hrušově.
Mě už známá smyčka Koblov. Na druhé fotce trolejbus jakoby najíždí na starou cestu.
Koblov sice působí jako nějaké ghetto, avšak cihlový kostel a jeho okolí je hezky udržované.
Na úplný konec společná fotka na Koblově, za zveřejnění se autorovi omlouvám, ale musel jsem ji sem dát.;-)

Týmu Kouzla dopravy, panu řidiči a všem, kdo se podíleli na vzniku a organizaci akce velký díky!!!


1. 10. 2008

2. října 2008 v 17:00 | MIGA GASON |  Výpravy
Ranní spoj k 10. ZŠ z Jaroslavic a Příluk.
408
359 při výjezdu na linku 10 nebo 11.
407 čeká na červené na křižovatce ulic Třída T. Bati, Přílucká, Podvesná XVII a Díly VI. Po poslední jmenované vystoupá k ulici Štefánikově.