Rozšíření provozu tří linek.

24. srpna 2009 v 10:00 | MIGA GASON |  Aktuálně!
Od 1. září se cestující dočkají prodloužení nebo úpravy trasy tří linkových větví.

Prodlužovat se bude do městské části Zlína Lůžkovic, kde byla dokončena silnice mezi Lůžkovicemi a točnou na Průmyslové zóně Příluky. Vzniknou zde tři nové zastávky.
Přiblížení MHD se taky dočká zámožnější čtvrť U Majáku. Zde bude ve své trase pravidelně zajíždět linka 31 jak z centra, tak od Filmových ateliérů. Zřízeny jsou dvě nové zastávky. V sešitových jízdních řádech je trasa už zanesena.
Lesní čtvrť čeká nové vedení školních spojů. Nově školáky nebudou projíždět po trase přes zastávku Příkrá, ale budou vedeny po silnici "pod lesem", k tomuto účelu na podzim 2008 zrekonstruované. Vznikne zastávka Gymnázium Lesní čtvrť a trolejbusy budou projíždět tento úsek na točnu Lesní čtvrť na dieselagregát. Tato úprava je provedená prý kvůli tomu, aby nemuselí studenti docházet do školy uličkami mezi Baťovými domky a nekrátili si trasu přes soukromé pozemky. Naproti tomu, zhruba před rokem se o této úpravě psalo v souvislosti se stížnostmi obyvatel na velký provoz na stávající trase. Uvidíme, co bude a jak se s tím trolejbusy vypořádají. Toto nejspíš znamená konec zajíždění kloubových 15Tr na Lesní čtvrť na posilových spojích.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama