Akce

Den otevřených dveří 2009

17. května 2009 v 10:00 | MIGA GASON
V sobotu, 13. června 2009, proběhne již 6. ročník tradičního Dne otevřených dveří DSZO (dále jen DOD), takže si zapište do kalendáře...

Jako obvykle bude zpřístupněna velká část areálu vozového depa na Podvesné XVII. K vidění bude údržba vozidel, přehlídka hasičské techniky, historická vozidla na zvláštní bezplatné lince Vozovna - Cigánov - Sportovní hala a zpět. Přímo v areálu bude připraven i program pro děti a občerstvení. Hlavním tématem letošního DOD budou minibusy MHD. Účast se svými produkty už přislíbily firmy Zliner, MAVE Liptál a Irisbus Czech.

Pro přespolní, jak se dostanete do vozovny???
Můžete přijet vlakem z Otrokovic. Vysednete na zastávce Zlín-Podvesná, uvidíte benzínku Robin Oil a u ní už administrativní budovu nemůžete přehlédnout. O víkendu však bude probíhat vlaková výluka v úseku Otrokovice - Zlín střed, kde budou jezdit náhradní autobus, a tak můžete přijet stylově trolejbusem až z Otrkovic, trolejbusem č. 2, vysednete na zastávce Baťova Nemocnice, popř. z centra Zlína také linkou dvě nebo polookružními linkami 8 a 9 směr Baťova Nemocnice.

Fotojízda s trolejbusem 15Tr v Ostravě

11. září 2008 v 20:00 | MIGA GASON
Již jednou v tomto roce se v Ostravě konala zvláštní fotojízda s trolejbusem (Akce se Solarisem Trollino 18AC v Ostravě, 17. 5. 2008). Uplynuly skoro 4 měsíce a tým z Kouzla dopravy s panem řidičem Michalem Mikuldou zorganizovali další akci - již tuto sobotu, 13. září 2008
Tentokráte pojede vcelku nezajímavé (řadové) vozidlo a to Škoda 15TrR (nejspíš ev. č. 3512). Program však zajímavý rozhodně bude!!! Pojede se po úsecích, kde kloubové vozy normálně nejezdí a taky po manipulačních spojkách Ostravy.
Všechny potřebné informace ZDE...
Těší se na Vás řidič Michal Mikula, hlavní organizátor celé akce
& realizační team Kouzla dopravy

Posílovky na 41. vizovické Trnkobraní

15. srpna 2008 v 10:00 | MIGA GASON
Další vizovická hudební akce se opět neobejde bez posilových souprav. Tentokráte to nebudou bohužel "klasiky složené z motorových mašin a vozů Bt/Bdt, těšit se můžete na "ropovody", jak se přezdívá v údolí Dřevnice dlouhým soupravám motorových vozů.
Pendlovat budou 2 soupravy na obyčejných vlacích, jenom budou teda posílené. 1 souprava bude složena z motorových vozů 810 a přípojáků 010, ta druhá ze 3 RegioNov!!! V normálním provozu se takovéto řazení Regií nepomáhá, bylo spatřeno ale možná jednou.
V nedělu v 19:35 odjede z Vizovic po zkončení akce taky mimořádný spěšný vlak Sp 14216, jeho jízdní doba bude 55 minut.
Vlaky, na kterých trojka Regií pojede a další informace získáte v diskusi Tratě 330 a 331 "Zlínka" na K-Reportu nebo přímo zde v příspěvku od Jamesezl...
Řazení dodám v zápětí.

Tovačovský portál s RegioNovou

7. srpna 2008 v 22:00 | MIGA GASON

Letošní posílení vlaků na Masters of Rock

9. července 2008 v 23:00 | MIGA GASON
Rok se s rokem sešel a posilové soupravy na festival Masters of Rock (MoR) na sebe nedaly dlouho čekat. Toto je navíc doplněno i o zajíždění Ex 521 až do Vizovic. Vše podstatné najdete ZDE...
Pro doplnění, oproti minulým létům je souprava 4 vozů Bt/Bdt posílena o vůz BDs na konci vlaku (zřejmě po zkušenostech s batožinou návštěvníků, která plnila uličky vlaků). Tento vůz BDs je však připojen k soupravě jaksi "nesprávně" a neprakticky. Je totiž služebním oddílem dovnitř soupravy a ne na konci. Z toho důvodu nemůže strojvedoucí zastavit v zastávkách dále. Do většiny zastávek se však souprava stejně nevejde na peron.
Již dnešní první posílený vlak si vezl do vizovi +10 minut.
Do poslední chvíle nebylo jasné ani jisté, jaké lokomotivy budou posilovky tahat... Naštěstí DKV Olomouc poslalo 2 kusy strojů 749!!! Super... Důvodů k tomuto můžeme najít několik.
Stroje řady 742 jsou známé špatnými výhledovými podmínkami na trať ze stanovišť strojvedoucího. Dobrý ýhled je však v tuto dobu ve Vizovicích klíčový, např. minulý rok se stalo, že vlak musel kvůli neukázněným návštěvníkům zastavit nebo spomalit na trati (tuším, že se to nestalo jednou).
Brejlovci??? 754 a 750 jsou v tuto chvíli nedostatkovými mašinami. Brňáci je využívají na 120% a furt jim chybí, o situaci v Olomouci nevím nic bližšího, ale také jsou nejspíš vytížené. Z toho plyne, že Brejlovci nemohli být nasazeni
A tak přišla v úvahu řada 749 (všećhny 751 přešly pod ČD Cargo (přeprava v dobytčácích by však taky nebyla špatná:-)), ČD zůstaly jenom 749 a prototypy 751 001 a 751 002). O nasazení prototypů na tuto posilovku bylo však víc jak měsíc jasné, že tohle prostě nepůjde... :-) ale vypadalo by to hezky, asi takhle:
Avšak dnes, ve středu 9. července 2008 v dopoledních hodinách, bylo jasno. DKV Olomouc poslalo stroje 749 121 a 749 260. Složení soupravy můžete vidět na tomto obrázku... To BDs se bude přepřahovat do stavu v jakém je na obrázku. Dnes však na přepřah ještě nebyl čas.

Den otevřených dveří 2008

30. června 2008 v 22:00 | MIGA GASON
Teprve až teď mi došlo, že se tu neobjevily fotky z letošního DOD. Ač jich moc není, nechci Vás ochudit o ně ani o aktualizaci.
Vozidla vystavená v hvězdici. Volvo, Irisbus Crossway LE (viz Irisbus Crossway Low Entry na testovacích jízdách u DSZO), Tedom CNG, Solaris Urbino 12, SOR NB 12, Mercedes, Irisbus Citelis, 24Tr.
Momentky z vozovny.
Příprava exponátů...
670 jako hotovostní vůz spolu s devítkou...
Zátiší s nástupní zastávkou historické linky a s 214kou...
813 najíždějící na výstavní plochu, aby se těšila zájmu (no po nehodě 814 spíše nezájmu) široké veřejnosti...
Axer byl chystán pro odvoz hostů svatby.
RTO pana Tetery. V pozadí pak můžete vidět vrak RTO ex SDH Řetechov, který slouží jako zdroj ND pro renovované RTO.
Kolona smrti (to neberte vážně :-D).
V hale TÚ byla jako minulý rok vystavena většina vozů 14Tr a taky vůz na generální opravě (Prešov 118).
Zpředu: 164, 167, 161, 213. Mimo záběr za mnou pak byla ještě vystavená 163.
Generálky prešovské 118ky. Zatímco zadní článek byl ještě na dílně neoblepen plechy a s rozmontovanou nápravou, předek už byl v lakovně.
Jako každý rok se 15ky vyšoupnou před vozovnu, kde kdysi dávno stávaly i Sanosy.
Takto jsem se z letošním DOD rozloučil, byl velice povedený a díky za něj!!!
Tak snad z rok!!!:-)

Akce s Trollinem 18AC v Ostravě

4. května 2008 v 22:22 | MIGA GASON

3. května v Pardubicích.

2. května 2008 v 17:00 | MIGA GASON
Zitra se chystám na tuto akci v Pardubicích. Pokud vše proběhne bez problému a nic se nepokazí, tak se můžete těšit na kopu fotek z Pardubic. Bude tam jezdit ex zlínský Sanos č. 329. Vše důležité o akci najdete ZDE!!!
To značí, že nyní nemám aktualizaci na zitra, ale pokusím se ještě spatlat něco z fotek ze stavby model trolejbusu 21Tr od Petra Kudreje...

Den otevřených dveří v DSZO.

30. dubna 2008 v 21:30 | MIGA GASON
Předem podotýkám, že se nejedná o oficiální plakát, ale o mnou vytvořený.
Více o letošním dni otevřených dveří najdete také na oficiálním webu DSZO v tomto článku:
 
 

Reklama