Vraky silničních vozidel

Návštěva 335 na Ostratě.

20. dubna 2008 v 13:00 | MIGA GASON
Vůz 335: Narozdíl od vozu 333 vůz 335 stále fyzicky existuje, ale není ve vlastnictví DSZO, nýbrž soukromých rukách. Majitel si ho nechal odtáhnout na soukromý pozemek v areálu bývalého JZD Ostrata, kde vůz stojí dodnes a záměr jeho majitele je nejasný. Původně však majitel uvažoval o využití jako sklad. Trolejbus padl z provozu kvůli zařazení nového vozu typu ŠKODA 25Tr ev. č. 401. V posledních letech provozu nesl bílý lak.
Tak nějak jsem psal o 335ce v lednu 2007. Už tenkrát jsem ji chtěl navštívit. Mé tehdejší obavy z likvidace se však ukázaly nyní jako bezdůvodné. :-)
Tento zátah jsem udělal v rámci cyklovýletu 5. dubna 2008. Vůz stál na svém místě, téměř nic se nezměnilo, jen nejspíš 672ka (trajflyzlin.blog.cz) prohledával držáky na cedule. Osobně jsem si jen ztrhl nálepku "VÝSTUP" a informaci o nástupu předními dveřmi. Měl jsem však smůlu, že se tam poblíž objevil nejspíš společník majitel nebo majitel pozmku v bývalém JZD. Dostal jsem menšího zdrba, ale vše de řešit domluvou a tak jsem se alepsoň dozvěděl, komu 335 patří.
Takovýto pohled se Vám naskytne, když kolem 335 projdete. Hromady bordelu a uprostřed trolejbus.
Interiérové fotky (jestli se tomu vnitřku tak dá ještě říkat:-)).
Průhled přes točnu dozadu.
A zezadu dopředu.
Nápisy nad 3. dveřmi.
Průhled čelním sklem.
Detail kabinky řidiče... Zajímavá je sbírka žvýkačkových nálepek nad pultíkem vlevo. Srdce onoho sběratele musí krvácet.
Nápisy nad 1. dveřmi.
Asi tolik o 335 aktuálně... ;-(

339 na PARTRu.

23. února 2008 v 21:07 | MIGA GASON
Uvědomil jsem si, že zde vlastně neproběhly fotky z první návštěvy 339ky na PARTRu. Fotky nepotřebují komentář...
3. 4. 2008 to bude přesně rok, co tyto fotografie vznikly...

334 na Pártru.

20. listopadu 2007 v 17:51 | MIGA GASON
334 už je na Pártru očesaná a zítra už ji asi začnou řezat. Jako suvenýr jsem získal volant a klíče.
Naprosto poslední fotka 334. Zlínští, lučte se!!! :´-(
Od zítřka už můžeme už jen vzpomínat...

Vrak Jelcze/RTO v Horní Lhotě.

6. listopadu 2007 v 21:59 | MIGA GASON
Už delší dou mám políčeno na tento vrak. Podle světel soudím, že je to karoserie Jelcz. Je předělaný na přepravník asi buginy. Vzadu má vráta. Stojí tam u cesty už hafo let a čas od času ho přeparkujou. Omluvte kvalitu fotek, docela pršelo... Na 4. fotce zaujme taky bílá Tatra Beta (mám tušení, že se jich moc nevyrábělo)...

Vrak vleku Jelcz PO 1E v Příkazech.

7. srpna 2007 v 14:01 | MIGA GASON
No už jsem to jednou psal na K-Report, tak Vám to zkopíruju:
Jeli sme s rodinkou na Bouzov, naštěstí ne po dálnici z Olomouce. V Příkazech u nádraží mě pleštil přes hubu unifik ČSAD. Na první pohled to vypadalo jako RTOčka, pak to přes vagony nebylo vidět a pak jsem se za tím ohlídl a zjistil jsem, že je to vlečka Jelcz. Taky to na první pohled vypadalo jako zahrdní bouda, ale při cestě zpět se rodinka smilovala a na chvíli mi mamka zastavila. Hned vedle bylo pár vraků Škodovek a Trabi odstrojený k nepoznání - domácí vrakoviště. Takže jsem zjistil že tomu vleku chybí a neměl téměř žádné náznaky interiéru, a přední kolo drželo na brzdovém bubnu pouze vůlí boží a jednoho šroubu, oje taky nevypadalo seriózně, prostě zubožený stav. Brzy asi zasyčí autogen a tak čest jeho památce!!!
Uvnitř byly volně pohozeny podběhy z blatníků, dveři a na čele byl čitelný nápis "Zákaz kouření!"
A tady jsou ony fotky:
"Z venku", jestli se tomu tak dá ještě říkat:
Chybící a detail zadní nápravy, taktéž slušně zubožené:
Někdejší interiér:
 
 

Reklama